ΝΕΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ

You are not logged in. (Login)

  • newΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2014

    "Το πρόγραμμα ισχύει υπό την
    αίρεση της εγκρίσεως από τα αρμόδια όργανα ΤΕΙ".


  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
     
     ΟΣΟΙ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ ΤΟΥΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 30/7/2014
     ΚΑΙ ΩΡΑ
     
     9.30-10.30 ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΟΥΣ
    10.30-11.30 ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
    11.30-12.30 ΓΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ
    12.30 -13.30 ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΕΤΡΙΑ
     
    Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ
    ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΡΥΩΤΗ
     

     

  • ΤΕΙ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

    ΣΧΟΛΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

    ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

    Πάτρα, 10/06/2014

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    για τα εργαστήρια του μαθήματος

    Οικονομικές και Διοικητικές Εφαρμογές με Υπολογιστικά Φύλλα

    Ανακοινώνεται στους σπουδαστές που παρακολουθούν τα εργαστήρια του μαθήματος

    Οικονομικές και Διοικητικές Εφαρμογές με Υπολογιστικά Φύλλα, ότι θα πραγματοποιηθεί μάθημα συμπλήρωσης για τους σπουδαστές που έχουν πρόβλημα απουσιών, την Πέμπτη 12/6/2014 και ώρες 14:00 – 17:00.

     

                                                                                                                                       Ο Διδάσκων

        Β. Ταμπακάς, Καθηγητής


     

  •   ANΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΚΛΑΔΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

     

    Σας ενημερώνω ότι το μάθημα της Κλαδικής Λογιστικής την Παρασκευή 6 Ιουνίου και ώρα 16:00-19:00 δεν θα πραγματοποιηθεί.

    Θα γίνει αναπλήρωση του μαθήματος την Τρίτη 10 Ιουνίου και ώρα 18:00-21:00.

     

    Αγγελόπουλος Ελευθέριος


  • newAνανεώσεις εγγραφών, για το εαρινό εξάμηνο 2013-2014
    Δοθηκε παράταση στις ανανεώσεις εγγραφών από 04-06-2014 έως 10-06-2014

  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
    για τα μάθημα Εργαστηρίου Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα Πέμπτης 20:00 – 22:00
    Ανακοινώνεται στους σπουδαστές που παρακολουθούν το μάθημα Εργαστηρίου Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα στο τμήμα Πέμπτης 20:00 – 22:00, ότι θα πραγματοποιηθεί μάθημα αναπλήρωσης
    την Παρασκευή 6/6/2014 και ώρες 08:00 – 10:00 (αναπλήρωση του μαθήματος της 24/4/2014).
    Ο Διδάσκων
    Δρ. Γεώργιος Ορφανός
    Εργαστηριακός Συνεργάτης


  • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS +


  • Πρόγραμμα Εργαστηρίων Λογιστικής

    Πρόγραμμα Εργαστηρίων Πληροφορικής


  • Υπογραφή Αίτησης απο όσους Σπουδαστές επιθυμούν.

    newΑνοικτή Διακήρυξη περί της Ακαδημαϊκότητας του θεσμού των ΤΕΙ 


  • Εργασία Ισοτίμησης Διδακτικών Μονάδων στο μάθημα ΚΛΑΔΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

    Ελευθέριος Αγγελόπουλος 


  • ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΚΔΟΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ


  • ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ Β' ΕΞΑΜΗΝΟΥ "ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ (Ο.Δ.Ε.Υ.Φ)"
     
    Δημιουργούνται τρια Τμήματα .Τα τμήματα που δημιουργούνται είναι την Τρίτη 13-16 την Δευτέρα 9-12 και την Δευτέρα 12-15.
    Τα τμηματα θα λειτουργήσουν κανονικά ατην επόμενη εβδομάδα.Οι φοιτητές που δεν θα εμφανιστούν στα μαθήματα της επόμενης εβδομάδας (24/3) δεν θα έχουν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν το εργαστήριο.
    Οι λιστες των φοιτητών στα τμήματα είναι οι παρακάτω.
     
    No# Α.Μ. Φοιτητής No# Α.Μ. Φοιτητής
    Εργαστήριο: ΕΞΑΜ Β:  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ ( ΕΡ 3 ) -          [ΤΡΙΤΗ 13-16]  Εργαστήριο: ΕΞΑΜ Β:  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ ( ΕΡ 3 ) - [ ΔΕΥΤΕΡΑ 09-12]
    1 9504 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1 9058 ΚΑΤΑΚΗ ΜΥΡΤΟΛΕΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
    2 10070 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 2 9745 ΜΠΑΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
    3 10143 ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 3 10112 ΜΑΛΙΣΙΟΒΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ
    4 10229 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 4 10497 ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
    5 10267 ΜΕΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 5 10507 ΚΑΡΑΒΙΔΑ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    6 10411 ΑΠΕΡΓΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 6 10533 ΤΣΙΤΣΙΜΠΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    7 10482 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 7 10534 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    8 10484 ΣΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 8 10657 ΠΕΤΡΟΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
    9 10580 ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ 9 10658 ΦΑΡΜΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ
    10 10590 ΦΟΥΝΤΖΟΥΛΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ 10 10948 ΠΑΤΣΕΑ ΜΑΡΙΑ ΙΩΑΝΝΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
    11 10899 ΜΠΙΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 11 11043 ΜΠΟΥΜΠΑΛΗ  ΕΥΤΥΧΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    12 10944 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ 12 11044 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
    13 10950 ΣΙΑΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 13 11045 ΠΡΟΥΝΤΖΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του ΣΤΕΦΑΝΟΥ
    14 10967 ΜΠΑΖΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ 14 11046 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    15 11048 ΜΑΓΟΥΛΑΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 15 11032 ΤΣΙΡΩΝΗ ΕΛΕΑΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    16 11033 ΣΚΟΥΡΑΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ  του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 16 11049 ΚΟΥΛΟΧΕΡΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ  του ΧΡΗΣΤΟΥ
    17 11034 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 17 11050 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    18 11035 ΑΜΑΝΑΤΙΑΔΗ  ΓΕΩΡΓΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 18 11053 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ  ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ
    19 11036 ΓΡΑΨΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 19 11054 ΧΑΣΙΩΤΗΣ  ΣΩΤΗΡΙΟΣ  του ΦΩΤΙΟΥ
    20 11037 ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 20 11055 ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΑΚΟΥ  ΜΑΡΙΑ - ΜΑΡΙΝΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
    21 11039 ΚΑΡΚΑΣΙΝΑ  ΟΛΓΑ του ΤΙΜΟΛΕΟΥ 21 11057 ΜΕΡΚΟΥΡΗ  ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ  ΖΩΗ  του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
    22 11040 ΚΑΡΑΜΠΕΡΗΣ  ΧΡΗΣΤΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 22 11059 ΚΩΣΤΙΝΑ  ΜΑΡΙΑ  ΗΛΕΚΤΡΑ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ
    23 11041 ΜΑΓΓΙΝΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 23 11062 ΓΑΣΠΑΡΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
    24 11038 ΚΟΛΛΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
    25 11047 ΖΗΣΗΣ  ΝΙΚΟΣ
    26   ΣΚΑΖΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ
         
     
  • Εργαστήριο: ΕΞΑΜ Β:  ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ & ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΦΥΛΛΑ ( ΕΡ 3 -     [ ΔΕΥΤΕΡΑ 12-15]
    1 9476 ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΥΛΟΥ
    2 10133 ΠΙΚΟΥΛΑ ΖΩΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
    3 10144 ΜΠΑΡΔΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ
    4 10211 ΚΥΔΩΝΙΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
    5 10303 ΜΠΙΡΙΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
    6 10473 ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
    7 10515 ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
    8 10517 ΤΣΙΡΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
    9 10524 ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    10 10538 ΣΤΑΥΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ
    11 10555 ΚΑΡΑΦΩΤΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΑΓΓΕΛΟΥ
    12 10567 ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 
    13 10593 ΚΑΡΑΜΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
    14 10616 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    15 10648 ΚΑΠΛΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
    16 10686 ΑΒΡΑΜΙΔΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
    17 10710 ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
    18 10725 ΑΡΓΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
    19 10778 ΣΙΝΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΧΙΛΛΕΥΣ
    20 10811 ΖΗΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    21 10813 ΝΙΑΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΙΩΑΝΝΗ
    22 10821 ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
    23 10829 ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ
    24 10833 ΠΑΓΑΝΙΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
    25 10852 ΓΡΟΥΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ
    26 10857 ΒΥΖΙΩΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΦΩΤΙΟΥ
    27 10869 ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
    28 10877 ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
    29 10917 ΚΑΣΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
    30 10927 ΣΙΔΕΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
    31 10928 ΠΑΝΑΓΩΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
    32 10940 ΚΙΑΜΟ ΕΝΕΑ του ΒΑΣΙΛ
    33 10965 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    34 10970 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
    35 10973 ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ
    36 10978 ΚΑΚΑΦΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    37 10988 ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
    38 10995 ΠΑΠΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
    39 10998 ΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
    40 11025 ΜΟΥΝΤΖΟΥΡΟΥΛΙΑ ΕΥΘΥΜΙΑ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ


  • Δημιουργία Νέων Τμημάτων του εργαστηρίου "Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα".

    Οι φοιτητές που είχαν γραφτεί σε λίστα Αναμονής μετακινούνται στα παρακάτω Τμήματα.

    ΤΡΙΤΗ 20-22 ΤΕΤΑΡΤΗ 08-10 ΠΕΜΠΤΗ 08-10
    ΣΚΙΝΤΖΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΠΕΤΡΟΥ 5023 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 10482 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ   ΑΝΑΣΤ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 10834
    ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ 7594 ΧΑΡΔΑΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 10497 ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 10846
    ΚΟΛΩΝΙΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 8155 ΚΑΡΑΒΙΔΑ ΕΛΕΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 10507 ΓΡΟΥΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ 10852
    ΤΣΕΚΟΥΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 8573 ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  10567 ΜΑΡΚΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 10876
    ΛΥΚΟΥΣΗ ΖΩΗ του ΙΩΑΝΝΗ 8598 ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ 10580 ΖΟΥΡΝΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 10878
    ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ 8715 ΦΟΥΝΤΖΟΥΛΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ 10590 ΤΣΟΥΜΠΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ 10888
    ΚΑΤΑΚΗ ΜΥΡΤΟΛΕΝΗ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 9058 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝ ΝΟΥ 10632 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 10906
    ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 9504 ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ 10641 ΜΕΝΟΥΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ 10939
    ΤΣΙΡΙΚΟΥ ΜΑΡΙΝΑ του ΛΕΩΝΙΔΑ 9911 ΣΚΟΝΔΡΑ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 10647 ΚΙΑΜΟ ΕΝΕΑ του ΒΑΣΙΛ 10940
    ΜΑΜΑΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 9948 ΦΑΡΜΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΑΝΔΡΕΑ 10658 ΝΤΑΝΤΗΣ ΑΔΡΙΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 10952
    ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ 10003 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 10664 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 10970
    ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 10013 ΜΠΑΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 10710 ΚΟΣΚΙΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝ 10973
    ΚΑΛΥΒΙΤΗ ΠΑΥΛΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 10031 ΝΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝ 10719 ΚΑΚΑΦΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 10978
    ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ 10077 ΑΡΓΥΡΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 10725 ΠΑΠΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 10995
    ΠΙΚΟΥΛΑ ΖΩΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 10133 ΝΙΚΟΛΛΙ ΞΑΝΤΙΝΑ του ΛΕΚ 10733 ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10996
    ΣΟΥΒΑΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 10143 ΛΙΑΛΙΑΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 10747 ΒΑΚΙΡΤΖΟΓΛΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΔΡΕΑ 11026
    ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 10164 ΣΙΝΤΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΧΙΛΛΕΥΣ 10778 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 11034
    ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του ΦΩΤΙΟΥ 10174 ΛΑΓΓΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10808 ΜΠΟΥΜΠΑΛΗ  ΕΥΤΥΧΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 11043
    ΚΥΔΩΝΙΑΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 10211 ΤΟΥΛΑ ΙΟΥΛΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 10817 ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 11046
    ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ 10251 ΜΑΣΤΡΟΚΩΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 10821 ΚΕΛΕΠΟΥΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 11050
    ΜΕΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10267 ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 10832 ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ  ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 11056
    ΝΑΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 10351 ΠΑΓΑΝΙΑ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10833 ΚΩΣΤΙΝΑ  ΜΑΡΙΑ  ΗΛΕΚΤΡΑ του ΤΑΞΙΑΡΧΗ 11059


  • ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ
     
    -Ενημερώνουμε όλους τους φοιτητές του τμήματος Λογιστικής ότι οι εγγραφές στα εργαστηριακά μαθήματα θα γίνουν αποκλειστικά ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ μέσω της πλατφόρμας e-students στον διαδικτυακό τόπο https://e-students.teipat.gr/ με παρόμοιο τρόπο όπως και στα θεωρητικά μαθήματα.
     
    -Τα μαθήματα του τμήματος (Θεωρητικά-Εργαστηριακά) ξεκινούν κανονικά από Δευτέρα 10/03/2014.
     

    -Οι εγγραφές θα ενεργοποιηθούν από το Σάββατο 08-03-2014 έως και την Τρίτη 11-03-2014 (Παραπάνω χρόνος δεν θα δωθεί)

    -Μετά το πέρας αυτής της χρονικής περιόδου το σύστημα θα κλειδώσει αυτόματα.

    Αναλυτικότερα για τα Εργαστηριακά μαθήματα:

    Εργαστήριο Β' Εξαμήνου - Οικονομικές και Διοικητικές Εφαρμογές με τα Υπολογιστικά Φύλλα (Ο.Δ.Ε.Υ.Φ)
    ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρέπει να γραφτήτε σε μία από τις τρείς λίστες αναμονής ανάλογα τον λόγο για τον οποίο δεν έχετε παρακολουθήσει το εργαστήριο.
    -1η Λίστα με τίτλο στο πεδίο Αίθουσα (ΑΠΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ)-Γράφονται οι Φοιτητές που είναι από μεταγραφή.
    -2η Λίστα με τίτλο στο πεδίο Αίθουσα (ΑΠΟ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΣΠΟΥΔΩΝ) - Γράφονται οι φοιτητές που είχαν διακόψει για κάποιο διάστημα τις σπουδές τους.
    -3η Λίστα με τίτλο στο πεδίο Αίθουσα (ΑΠΟ ΑΠΟΤΥΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ) - Γράφονται οι φοιτητές που χρωστούν το εργαστηριακό μάθημα.

    Εργαστήριο Δ' Εξαμήνου - Εισαγωγή στα Λογιστικά Πληροφοριακά Συστήματα
    Προσοχή θα πρέπει να γραφτήτε σε ένα απο τα εμφανιζόμενα τμήματα.
    Το εργαστηριακό μάθημα διδάσκετε 1 φορά(2ώρες) την εβδομάδα.
    Οταν συμπληρωθούν τα τμήματα των 25 ατόμων ανά εργαστηριακό τμήμα μπορείτε να γραφτήτε στην λίστα αναμονής.

    -Θα ακολουθήσουν ανακοινώσεις και θα μπούν και τα υπόλοιπα εργαστηριακά μαθήματα στο σύστημα μόλις ολοκληρωθεί η συνεννόηση με τους εκπαιδευτικούς για τις ώρες των αναθέσεων.(Το αργότερο έως Δευτέρα Πρωί )

     


  • Eργασία ισοτίμησης διδακτικων μονάδων στην Βιομηχανική Λογιστική.



  • ΥΛΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΑΜΕΣΩΝ ΦΟΡΩΝ

    ΔΙΔΑΣΚΩΝ : ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ

    ΥΛΗ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ

    Ø ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ

    Συγγραφέας Φλώρος Αριστείδης

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 1 1.1, 1.2, 1.3, 1.5, 1.8

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 2 2.1, 2.2, 2.4, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 2.10

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 3 3.1, 3.2, 3.3, 3.5

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 5 5.1, 5.9, 5.10, 5.11, 5.12, 5.13, 5.14

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 7 7.1, 7.2.5, 7.2.6, 7.3, 7.4.5, 7.4.12.1, 7.4.15.1, 7.4.15.2

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 9 9.1, 9.2, 9.3

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 11 11.1, 11.2, 11.3, 11.5.1, 11.5.3, 11.5.4

    ΚΕΦΑΛΑΙΟ 12 12.1, 12.2, 12.3

    Ø Η ύλη των παραδόσεων του μαθήματος όπως αυτή έχει αναπτυχθεί με παραδείγματα και ασκήσεις διεξοδικά στο μάθημα.

    Σημείωση

    1) Η ύλη του βιβλίου περιλαμβάνει μόνο τις ενότητες που αναφέρονται για κάθε κεφάλαιο. Συνεπώς κεφάλαια ή ενότητες που δεν αναφέρονται τίθενται αυτομάτως εκτός ύλης.

    2) Η ύλη των παραδόσεων του μαθήματος καλύπτει πλήρως το περιεχόμενο της εξεταστέας ύλη που αφορά το βιβλίο. Συνεπώς φοιτητές και φοιτήτριες που καθ’ όλη την διάρκεια του εξαμήνου έχουν παρακολουθήσει το μάθημα μπορούν να αρκεστούν μόνο στις σημειώσεις των παραδόσεων. Το αντίστροφο ωστόσο δεν ισχύει.


  • Αποτελέσματα Διανομής Πτυχιακών Εργασιών Χειμερινού εξαμήνου 2013-2014

    Στις 05-03-2014 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00 πμ στην  Αίθουσα Σεμιναρίων του κτιρ. Καραμανλή 1ος Οροφος ,θα γίνει κλήρωση για τις ομάδες που δεν πήραν πτυχιακή, από τα εναπομείναντα θέματα.

  • newΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014


  •  Eργασίες Μαθημάτων Λογιστιστική Ι, ΙΙ για την ισοτίμηση των διδακτικών μονάδων.

    Εργασία Λογιστικη Ι      Εργασία Λογιατικη ΙΙ


  • Διαδικασία Διανομής Πτυχιακών Εργασιών

    Πτυχιακές εργασίες μπορούν να αναλάβουν οι σπουδαστές που το τυπικό τους Εξάμηνο είναι Ζ΄ - Η΄ και πτυχίο.

    Η διαδικασία διανομής των πτυχιακών εργασιών του τμήματος λογιστικής είναι η παρακάτω:

    1. Οι διατιθέμενες πτυχιακές εργασίες αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων της γραμματείας και στην ιστοσελίδα του τμήματος (telemachos.teipat.gr). Κάθε πτυχιακή εργασία συνδέεται με τρία σχετικά μαθήματα τα οποία προσδιορίζει ο προτείνων εκπαιδευτικός.

    2. Κάθε ενδιαφερόμενη ομάδα σπουδαστών πρέπει να υποβάλει μια σχετική αίτηση στη γραμματεία του Τμήματος από την 21/01/2014 έως και την 27/01/2014. Η αίτηση θα πρέπει να περιέχει (4) θέματα πτυχιακών, κατά σειρά προτεραιότητας και φωτοτυπία της καρτέλας του κάθε σπουδαστή της ομάδας. ΑΥΣΤΗΡΑ Δεν επιτρέπονται μονομελείς ομάδες.

    3. Η επεξεργασία των αιτήσεων των σπουδαστών γίνεται από επιτροπή εκπαιδευτικών που ορίζεται από το συμβούλιο του τμήματος. Οι αιτήσεις ταξινομούνται με βάση τη σειρά προτεραιότητας κάθε πτυχιακής (που έχει τεθεί από την ομάδα) και τον μέσο όρο βαθμολογίας των τριών μαθημάτων που είναι συνδεδεμένα με την πτυχιακή ,για όλα τα μέλη της ομάδας.

    4. Τα αποτελέσματα της επεξεργασίας των αιτήσεων από την Επιτροπή αναρτώνται στον πίνακα ανακοινώσεων της Γραμματείας και στην ιστοσελίδα του τμήματος.

    5. Αν από την παραπάνω διαδικασία υπάρχουν ομάδες σπουδαστών που δεν τους έχει ανατεθεί πτυχιακή εργασία και υπάρχουν αδιάθετες πτυχιακές εργασίες , τότε με ευθύνη του προϊσταμένου του Τμήματος ορίζεται συνάντηση στην οποία γίνεται η διάθεση των υπόλοιπων πτυχιακών εργασιών με  διαδικασια της Κληρωσης.

    Πατήστε ΕΔΩ για να κατεβάσετε την Αίτηση και στο παρακάτω LINK για να δείτε τον πίνακα με τις πτυχιακές που θα επιλέξετε.

    ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ


     

  • Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

    Κάθε Τρίτη 13-14 και Πέμπτη 13- 14 θα γίνονται επαναληπτικά φροντιστηριακά μαθήματα Νομισματικής Θεωρίας και Πολιτικής στην αίθουσα 2 του τμήματος Λογιστικής ( πρώτος όροφος) .

    Ιανουάριος 2014

    Α . Αλεξόπουλος

    Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

    Εφ’ όσον υπάρχει ενδιαφέρον , κάθε Τρίτη ώρα 14-15 και Πέμπτη 14- 15 θα γίνονται επαναληπτικά φροντιστηριακά μαθήματα ΜΑΚΡΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ στην αίθουσα σεμιναρίων του τμήματος Λογιστικής ( πρώτος όροφος) . Τα επαναληπτικά μαθήματα θα αρχίσουν την 14η Ιανουαρίου 2014

    Ιανουάριος 2014

    Α. Αλεξόπουλος


  • Eγγραφές για το Εργαστήριο Στατιστικής
     
    Οι εγγραφές για το Εργαστήριο Στατιστικής θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 2/10/13 και ώρα 14.00 στην αίθουσα Κ4.
    Συμπληρωματικές εγγραφές την Πέμπτη 3/10/13 και ώρα 14.00 στο γραφείο της κ. Καρυώτη
    Θα δημιουργηθούν τα εξής τμήματα:
    Δευτέρα 14.00-16.00 
    Δευτέρα 16.00-18.00
    Τρίτη 11.00-13.00 (με την προυπόθεση οτι θα γίνει αλλαγή της ώρας της θεωρίας, αλλιώς το τμήμα αυτο θα γίνει 14.00-16.00)
    Τετάρτη 11.00-13.00
    Τετάρτη 13.00-15.00
    Τετάρτη 15.00-17.00
    Πέμπτη 9.00-11.00
    Πέμπτη 11.00-13.00

  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (Γ ΕΞΑΜΗΝΟΥ)

    · Οι εγγραφές για όλα τα τμήματα θα πραγματοποιηθούν στο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ Ν.ΣΔΟ (2ος όροφος) την ΔΕΥΤΕΡΑ 30/09 και ΩΡΑ 09:00-12:00 .


    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΟΡΩΝ (Ζ ΕΞΑΜΗΝΟΥ)

    · Οι εγγραφές για όλα τα τμήματα θα πραγματοποιηθούν στο ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ Ν.ΣΔΟ (2ος όροφος) την ΤΡΙΤΗ 01/10 και ΩΡΑ 09:00-12:00.


    Κάθε σπουδαστής μπορεί να εγγράψει 1 ακόμα σπουδαστή εφ όσον έχει συννενοηθεί πρωτίστως μαζί του σε ποιο τμήμα να εγγραφεί.

    Φοιτητές/τριες που έχουν παρακολουθήσει κανονικά το εργαστήριο στο προηγούμενο εξάμηνο, έχουν εξεταστεί και έχουν κοπεί με 4 είναι δυνατόν (εάν το επιθυμούν) να μη ξαναπαρακολουθήσουν το εργαστήριο αλλά να εξεταστούν στο τέλος του εξαμήνου. Οι συγκεκριμένοι φοιτητές θα πρέπει υποχρεωτικά να εγγραφούν σε κάποιο τμήμα εργαστηρίου και να ενημερώσουν πως δεν θα παρακολουθήσουν το εργαστήριο.

    Τα μαθήματα των εργαστηρίων Πληροφορικής ξεκινούν κανονικά από ΤΡΙΤΗ 01/10


  • A N A K O I Ν Ω Σ Η

    Γίνεται γνωστό στους σπουδαστές του Τμήματος Λογιστικής ότι οι θέσεις Πρακτικής Άσκησης για την ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ για την Πάτρα θα διανεμηθούν στις 24/09/2013, ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 στην αίθουσα σεμιναρίου (κτίριο Καραμανλή).

    Από τη Γραμματεία


  • ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ "ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ" (ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΠΑΣ)

    Η Εξέταση του εργαστηρίου"Εσωτερικός και Εξωτερικός Έλεγχος" για την ομάδα που παρακολουθεί το εργαστήριο της Τετάρτης 19:00-22:00, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 20:00-21:30.


  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ: ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

    Καλούνται οι σπουδαστές που παρακολουθούν το εργαστήριο Λογιστικές εφαρμογές, για γραπτή εξέταση την Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 11,00.

    Οι εξετάσεις θα γίνουν ως εξής:

    Οι σπουδαστές που παρακολουθούν με την κ. Μπόμπα και τον κ. Γκόλφη , θα γράψουν στο υπόγειο της Διοίκησης

    Οι σπουδαστές που παρακολουθούν με την κ. Καμπούρη , θα γράψουν στο αμφιθέατρο του Επιχειρηματικού Σχεδιασμού.

    Από το εργαστήριο

    Μ. ΚΑΜΠΟΥΡΗ


    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ: ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ (ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ )

    Καλούνται οι σπουδαστές που παρακολουθούν το εργαστήριο Μισθοδοσίας με την εκπαιδευτικό Μ. Καμπούρη , για γραπτή εξέταση την ΤΡΙΤΗ 17 Σεπτεμβρίου 2013, στο εργαστήριο που γίνεται το μάθημα.

    Η ομάδα Α την 14,00 & Η ομάδα Β την 16,00.

    Από το εργαστήριο

    Μ. ΚΑΜΠΟΥΡΗ


  • Τ.Ε.Ι. ΠΑΤΡΑΣ

     ΤΜΗΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ

    Στις εξετάσεις που θα διεξαχθούν από 2 Σεπτεμβρίου έως 20 Σεπτεμβρίου 2013 έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι φοιτητές-φοιτήτριες που δήλωσαν και παρακολούθησαν τα μαθήματα στο Χειμερινό Εξάμηνο του Ακαδ. ΄Ετους 2012-2013. Επίσης μπορούν να συμμετάσχουν και οι επί πτυχίω φοιτητές (9ο εξάμηνο και μεγαλύτερα) που έχουν δηλώσει στο παρελθόν (όχι στο τρέχον εξάμηνο) όλα τα μαθήματα του Τμήματος. Σε διαφορετική περίπτωση οι βαθμοί δεν θα καταχωρούνται στο Πληροφοριακό Σύστημα.

    Τα μαθήματα του Β και του Δ εξαμήνου δεν θα εξεταστούν για κανένα φοιτητή.

    newΠρόγραμμα εξεταστικής Σεπτεμβρίου 2013


  • «Διαγωνισμό επιχειρηματικότητας και καινοτομίας ΜΟΚΕ – ΔΑΣΤΑ

    Η ΜΟΚΕ σε συνεργασία με τη ΔΑΣΤΑ του ΤΕΙ Πάτρας στο πλαίσιο της συνεχούς προσπάθειάς για ενεργό προώθηση της σύνδεσης της εκπαίδευσης και της αγοράς εργασίας, αλλά και την καλλιέργεια επιχειρηματικής κουλτούρας στους φοιτητές και απόφοιτούς της διοργανώνει “Διαγωνισμό επιχειρηματικότητας και καινοτομίας” με τίτλο

    “Βάζεις την τρέλα; Βάζουμε το business;”

    Το λίνκ του διαγωνισμού είναι http://dasta.teipat.gr/moke/competitions/entr-inov


  • newΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2013 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΟ


  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

    -Δημιουργείται η ομάδα Δ στις ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ λόγω της μεγάλης προσέλευσης των σπουδαστών στις ΟΜΑΔΕΣ Α Β Γ.

    -Τα μαθήματα της ομάδας Δ θα γίνονται ΔΕΥΤΕΡΑ 09-11 και ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11-13 και παρακαλούνται οι σπουδαστές που θα εγγραφούν στην ΟΜΑΔΑ Δ να επικοινωνήσουν και να ενημερώσουν αντίστοιχα τους καθηγητές τους στις ομάδες(Α,Β,Γ) που είχαν εγγραφεί πρωτίστως δηλ την κ Καμπούρη και την κ Μπόμπα ώστε να διαγραφούν, και με την σειρά τους να εγγραφούν στην νέα ΟΜΑΔΑ Δ με καθηγητή τον κ Γκόλφη.


     

  •                   ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

    Στην  Μηχανογραφημένη Λογιστική η λίστα Β (ΔΕΥΤΕΡΑ 10-13, ΤΕΤΑΡΤΗ 12-15) ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ λόγω μη επαρκούς αριθμού σπουδαστών και συγχωνεύεται με την λίστα Γ (ΠΕΜΠΤΗ 8-11, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 8-11).

    Στην Μηχανογραφημένη Α κ Β κατηγορίας(Μισθοδοσία) ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ η λίστα Γ (ΠΕΜΠΤΗ 18-20, ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20-22) λόγω μη επαρκούς αριθμού σπουδαστών και συγχωνεύεται με την λίστα Β (ΤΕΤΑΡΤΗ 20-22, ΠΕΜΠΤΗ 14-16).

     Στην Διαχείριση αποθήκης ΚΑΤΑΡΓΕΙΤΑΙ  η ομάδα Δ λόγω μη επαρκούς αριθμού σπουδαστών και συγχωνεύεται με ομάδες Η (ΤΡΙΤΗ 08-10,ΠΕΜΠΤΗ 08-11), με ομάδα Ε (ΤΡΙΤΗ 16-19,ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13-15), με ομάδα Γ (ΔΕΥΤΕΡΑ 09-12, ΤΡΙΤΗ 08-10).

    Στις ΛΟΓΙΣΤΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ και στην ΟΜΑΔΑ Γ αλλάζει η ΜΙΑ ημέρα διεξαγωγής του εργαστηρίου, και από ΤΕΤΑΡΤΗ και ΠΕΜΠΤΗ 16-18 γίνεται ΔΕΥΤΕΡΑ –ΤΕΤΑΡΤΗ 16-18.

    Για οποιεσδήποτε απορίες και διευκρινήσεις απευθυνθείτε στον κυρ Μακρυγένη (Ν.ΣΔΟ 2ος όροφος).


  • newΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 


  • new ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΤΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
    ΤΗΝ Δευτέρα 13/05/2013 και Τρίτη 14/05/2013 και ώρα 09πμ-12πμ  θα γίνουν ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΑ Συστήματα διαχείρισης επιχειρηματικών πόρων  E.R.P - Ζ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 
    Λόγω του ότι δεν έχει συμπληρωθεί ο αναμενόμενος αριθμός Σπουδαστών στα εργαστήρια.
     
  • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΣΥΝΑΨΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΕΡΓΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΜΟΝΑΔΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

    newhttp://elke.teipat.gr/files/anakoinoseis/p8096.pdf


  • ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

    ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΔΙΗΜΕΡΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΤΟ ΑΤΕΙ ΠΑΤΡΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ:

    «Νεανική Επιχειρηματικότητα: χρήσιμα εργαλεία» Πάτρα, 25/4/2013

    Η Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του ΤΕΙ Πάτρας σε συνεργασία με το Κέντρο Προώθησης Νεανικής Επιχειρηματικότητας και Τεχνολογίας (Κε.Π.Ν.Ε.Τ), τον Ελληνικό Σύνδεσμο Νέων Επιχειρηματιών Δυτικής Ελλάδας (Ε.Συ.Ν.Ε.Δ.Ε) και την υποστήριξη του Κέντρου Εθελοντών Μάνατζερ Ελλάδος (Κ.Ε.Μ.Ελ) σας προσκαλούν στο διήμερο σεμινάριο με θέμα

    «Νεανική Επιχειρηματικότητα: χρήσιμα εργαλεία».

    Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Συνεδριακό Κέντρο του ΑΤΕΙ Πάτρας, τη Τετάρτη 23 και Πέμπτη 24 Μαΐου 2013 και ώρα έναρξης 12:00. Το σεμινάριο είναι διήμερο συνολικής διάρκειας 11 ωρών (επισυνάπτεται πρόγραμμα) και απευθύνεται σε φοιτητές και απόφοιτους του ΤΕΙ Πάτρας όλων των τμημάτων, με χορήγηση βεβαίωση ολοκλήρωσης σεμιναρίου νεανικής επιχειρηματικότητας από τη ΜΟΚΕ του ΤΕΙ Πάτρας με απαραίτητη προϋπόθεση την παρουσία των συμμετεχόντων στις θεματικές ενότητες.

    Προσοχή, υπάρχουν μόνο 100 θέσεις γι αυτό λοιπόν παρακαλούμε για την ομαλότερη διεξαγωγή του σεμιναρίου, να δηλώσετε συμμετοχή το συντομότερο δυνατόν στην φόρμα εγγραφής που θα βρείτε επισυναπτόμενη.

    http://www.teipat.gr/plirofories/doc/allusers/moke25413.pdf
    http://www.teipat.gr/plirofories/doc/allusers/moke225413.pdf
    http://www.teipat.gr/plirofories/doc/allusers/moke325413.docx

    Τις φόρμες εγγραφής τις αποστέλλετε συμπληρωμένες στο mail moke@teipat.gr ή τις καταθέτετε αυτοπροσώπως στο Γραφείο Υποστήριξης της ΜΟΚΕ (Κτίριο ΣΕΥΠ (2ος Όροφος) ΤΕΙ Πάτρας,Μεγ. Αλεξάνδρου 1, Κουκούλι, 26334 Πάτρα, Τηλ:2610 369093).

    Read more:

    http://dasta.teipat.gr/moke/announcements


  • ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ  ΤΕΙ ΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΑΠΟ 9/05/2013 ΕΩΣ ΚΑΙ 17/05/2013 ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ Η  ΔΙΟΡΘΩΤΙΚΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ.


  • ΟΡΚΩΜΟΣΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ

    Η Προγραμματισμένη ορκωμοσία του Τμήματος που είχε ορισθεί στις 25/04/2013 αναβάλλετε.


    newΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ 2012-13


  • ΚΛΗΡΩΣΗ ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

    ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 29/03/2013 ΚΑΙ ΩΡΑ 10:00 πμ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΛΗΡΩΣΗ 4 ΘΕΣΕΩΝ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΩΡΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ.

    Εκ της γραμματείας του Τμήματος.


  • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣH

    Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΤΟΥ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟΥ ΕΠΙΔΟΜΑΤΟΣ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 22/03/2013 ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 26/03/2013 ΚΑΙ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΑΠΟ 11:00 ΕΩΣ ΚΑΙ 13:00


  • ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΚΔΟΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΓΑΣΤΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ